^Na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Bakteriobójcze lampy UV do wody

Zastosowanie dezynfekcji promieniami UV

Kiedy analizujemy jakikolwiek proces, czy też nowoczesne rozwiązanie,

czynnikiem, który bardzo nas pochłania i determinuje kwestię wyboru

danej opcji, jest oczywiście zastosowanie praktyczne. Częściowo już omówiliśmy

jak korzystne jest wykorzystanie promieniowania uv do dezynfekcji wody.

Możliwości te są wykorzystywane między innymi do:

  • dezynfekcji wody studziennej dla domków jednorodzinnych
  • oczyszczania wody nieznanego pochodzenia
  • zabezpieczenia przed "wpadkami" stacji wodociągowych
  • przemysłowego dezynfekowania soków
  • dezynfekcji solanki, marynat w przemyśle spożywczym
  • dezynfekcji wody balastowej statków morskich (zabijanie roztoczy i wirusów, inwazyjnych szczepów)
  • zabezpieczenia wody w aquaparkach oraz instalacjach basenowych

To tylko niektóre z możliwości zastosowania sterylizacji promieniami ultrafioletowymi

do uzdatniania wody. Oczywiście ta lista z czasem i jednoczesnym rozwojem techniki 

będzie się znacząco wydłużała. Zobaczmy niektóre bliżej.

Dezynfekcja powietrza

Technologia UV umożliwia pełną ochronę powietrza i jego stałe odkażanie. Jest to szczególnie istotne w przypadku pomieszczeń aseptycznych w przemyśle spożywczym, napojowym, farmaceutycznym i elektronicznym  oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest sterylność powietrza np. laboratoriach badawczych, placówkach medycznych i innych.

Przemysł elektroniczny

Przy produkcji zaawansowanych urządzeń mikroelektronicznych wymagana jest ultraczysta woda. Taką jakość wody zapewniają oferowane przez nas urządzenia. Zaawansowane technologicznie promienniki umożliwiają oprócz utrzymania poziomu ogólnego węgla organicznego (OWO) poniżej 1 ppm, także utlenianie fotochemiczne, oraz destrukcję ozonu i chloru.

Przemysł elektroniczny

Przy produkcji zaawansowanych urządzeń mikroelektronicznych wymagana jest ultraczysta woda. Taką jakość wody zapewniają oferowane przez nas urządzenia. Zaawansowane technologicznie promienniki umożliwiają oprócz utrzymania poziomu ogólnego węgla organicznego (OWO) poniżej 1 ppb, także utlenianie fotochemiczne, oraz destrukcję ozonu i chloru.

Hodowla ryb

Zastosowanie technologii UV w akwariach i przy hodowli ryb gwarantuje ochronę wszystkich gatunków przed skażeniem niebezpiecznymi bakteriami, które mogą spowodować utratę najcenniejszych gatunków. Technologia UV nie zmienia charakterystyki fizykochemicznej, pH czy temperatury wody oraz nie wywołuje niepożądanych skutków ubocznych jak toksyczne i rakotwórcze THM pozostające po zastosowaniu chloru. Bezpieczna bakteriologicznie woda zapewni produkcję i hodowlę zdrowszych i większych okazów, chroniąc je równocześnie przed zakażeniem 
i chorobami.

Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny

Przemysł kosmetyczny i farmaceutyczny wymaga ultraczystej wody do produkcji kosmetyków i leków. Oferowane przez nas urządzenia UV gwarantują najwyższą jakość wody, ponieważ oprócz standardowej dezynfekcji, usuwają chlor, ozon, oraz ogólny węgiel organiczny (OWO).

Baseny kąpielowe

Technologia UV stosowana jest do dezynfekcji wody basenowej na dwa sposoby. Pierwszym jest destrukcja bakterii, wirusów, pleśni i ich spor, a zatem redukcja ryzyka zakażenia kąpiących się osób. Drugi obszar działania UV to inicjacja reakcji fotochemicznych i fotoutleniania, które niszczą chloraminy, związki odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach w ośrodkach basenowych. Zastosowanie technologii UV zapewnia doskonałą jakość wody basenowej oraz umożliwia redukcję aplikowanego chloru

Przemysł spożywczy i napojowy

Technologia UV stosowana jest w branży spożywczej ze względu swoją niezawodność i 100% bezpieczeństwo. Zainstalowanie urządzenia UV gwarantuje ochronę przed skażeniem produktów oraz przedłuża ich trwałość nie wpływając przy tym na smak i zapach.
Technologia UV znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym, napojowym, browarniczym, mleczarskim, winiarskim, mięsnym i drobiarskim nie tylko jako standardowa dezynfekcja wody, ale także jako dezynfekcja syropów cukrowych.

Przedsiębiorstwa wodociągowe

Dezynfekcja UV stosowana jest przez większość dużych przedsiębiorstw wodociągowych na całym świecie. Instalacja urządzeń UV gwarantuje czystość bakteriologiczną wody bez wpływu na jej smak czy zapach. Z reguły urządzenia UV zapewniają wstępną dezynfekcję przed końcowym chlorowaniem, lub jeżeli pozwalają na to przepisy w danym kraju, jest to całkowita i jedyna dezynfekcja dla wód o bardzo dobrej jakości. Dużą korzyścią jest także instalowanie urządzeń UV w odległych ujęciach wody, ponieważ praca tych urządzeń przebiega w trybie automatycznym.

 

 

 

 

 

Filtry do wody - osmoza do domu
Filtry na cały dom z lampą UV
EcoWater - technologia uzdatniania wody
Copyright © 2021 All Rights Reserved.
Global Water - lampy uv do wody
tel. 32 360 25 43 | e-mail: sklep@osmoza.pl


Facebook skype